Krok 1 – Badanie

Na początku Lekarz wykona badanie kliniczne pod kątem stomatologicznym, a więc sprawdzi czy obecne są ubytki pochodzenia próchniczego i niepróchniczego oraz stany zapalne przyzębia. W przypadku chorób ogólnych, jeśli takie występują, może zaistnieć potrzeba konsultacji z lekarzem rodzinnym. Zostanie zrobione nowe zdjęcie Rtg, celem oceny obecności wystarczającej ilość kości. Bazując na diagnozie Lekarz przeprowadzi wyczerpującą rozmowę przedstawiając jednocześnie plan i koszt leczenia.

Krok 2 – Zabieg

Jeżeli Pacjent jest zdrowy, a jama ustna jest wolna od stanów zapalnych, może nastąpić zabieg wprowadzenia implantów. Podobnie jak przy ekstrakcji zęba Pacjent zostaje miejscowo znieczulony. Kość wyrostka zostanie odsłonięta, przygotowane łoże pod implant i wprowadzony implant. Na koniec dziąsło zostanie z powrotem zszyte. Z reguły taki zabieg nie trwa zbyt długo.

Krok 3 – Faza wgajania

Po wprowadzeniu implantu następuje faza wgajania, która zazwyczaj trwa od 3 do 6 miesięcy, aż implant zrośnie się z kością. W zależności od jakości kości, czas ten może zostać skrócony lub wydłużony. W tym czasie implant ochraniany jest przez pokrywające go dziąsło.

Krok 4 – Umieszczenie stałej odbudowy protetycznej

Zanim odbudowa tj. widzialna część nowego uzupełnienia zęba będzie mogła zostać przymocowana do implantu, leżące nad implantem dziąsło w znieczuleniu miejscowym musi zostać minimalnie przesunięte na bok. Następnie odbudowa protetyczna może zostać na stałe przytwierdzona do implantu.

Krok 5 – Badania kontrolne

Jak tylko uzupełnienie na implantach zostanie zamontowane, ważnym jest, by po uzgodnieniu z Lekarzem pojawiać się na regularnych wizytach kontrolnych, by przez długie lata cieszyć się nową jakością życia.

Krok 6 – Dokumentacja

Zwykle otrzymujesz od Lekarza po zabiegu paszport implantologiczny, w którym przechowywane są wszystkie ważne dane. Po to, by w razie przeprowadzki inny lekarz mógł dokonywać badań kontrolnych.

Osoba zaufania – Twój lekarz

Decyzja o implantach dla większości ludzi, pomimo wielu zalet tej nowoczesnej i estetycznej, medycznej metody uzupełnienia protetycznego nie jest łatwe. Pomyśl, Twój Lekarz ma duże doświadczenie w tej dziedzinie, chętnie Cię poinformuje. Na konkretnych przykładach – modelach lub zdjęciach pokaże co jest dzisiaj możliwe. Powinieneś zadać mu wszystkie nurtujące Cię pytania. Obojętnie, czy o konkretny przebieg zabiegu, możliwe ryzyko, o czas bezpośrednio po zabiegu lub o higienę jamy ustnej. Jest to ważna decyzja lepszego życia i komfortu.

W naszym Gabinecie proponujemy Państwu odbudowę protetyczną na implantach:

 

mis-implant

izraelskiej firmy MIS Implants Technologies Ltd., która jest znana na całym Świecie od 25 lat

i jest jednocześnie liderem rynku implantologicznego w Izraelu.