Nasza Praktyka wyposażona jest w pomieszczenie do właściwego przygotowywania narzędzi stomatologicznych poprzez ich dezynfekcję i sterylizację. Proces dezynfekcji narzędzi przeprowadzany jest z użyciem specjalistycznych płynów przeznaczonych do dezynfekcji narzędzi stomatologicznych.
Zastosowanie wysokiej klasy myjki ultradźwiękowej (Elmasonic S30H) oraz termodezynfektora tzn. myjni (Hydrim C51 WD) gwarantuje dokładne oczyszczenie narzędzi ze wszelkich zanieczyszczeń, zarówno biologicznych, jak i pozostałości materiałów używanych w praktyce lekarskiej.

5_max m1447014161

Umyte, termicznie zdezynfekowane i wysuszone narzędzia w myjni są poddane procesowi sterylizacji. Przed właściwą sterylizacją narzędzia są pakowane, a następnie sterylizowane w nowoczesnym autoklawie Lisa MB 17. Każda końcówka służąca do pracy w jamie ustnej pacjenta po umyciu przechodzi proces konserwacji w urządzeniu Assistina, a następnie sterylizację w specjalistycznym autoklawie DAC UNIVERSAL.

get_blob images

Każdy proces sterylizacji przeprowadzany jest w celu zniszczenia form wegetatywnych bakterii i grzybów i kontrolowany jest wskaźnikami potwierdzającymi skuteczność sterylizacji; wszystko po to, by każdy Pacjent czuł się bezpiecznie.

unitNasz Gabinet wyposażony jest w najwyższej jakości cyfrowe unity stomatologiczne Chirana Diplomat, DC 350 umożliwiające precyzyjne sterowanie i programowanie pracy instrumentów. Dają one także możliwość pracy w pozycji leżącej pacjenta, co znacznie wpływa na obniżenie stresu i poprawia komfort Pacjenta podczas zabiegu. Pneumatyczna konsola, sterowanie fotelem zlokalizowane w trzech róznych miejscach umożliwia ustawienie pacjenta w dowolnej pozycji i poprawia ergonomię pracy Lekarzy i Personelu.

wandwand-logoThe Wand to nowoczesne, sterowane komputerowo system do bezbolesnego podawania znieczuleń stomatologicznych. System składa się z małego komputera i specjalnej końcówki, która z wyglądu przypomina długopis. Prędkość podawania środka znieczulającego jest dostosowana do fizjologicznych możliwości wchłaniania płynu przez tkanki. Dzięki temu skurcz i odrętwienie tkanek otaczających są mniejsze niż przy wykorzystaniu technik tradycyjnych. Pozwala wykonywać bezboleśnie dla Pacjenta trudniejsze znieczulenia, które przy użyciu tradycyjnych metod są bardzo nieprzyjemne, a często bolesne. Specjalna technika prowadzenia końcówki w tkankach sprawia, iż Pacjent nie odczuwa bólu. Dzieje się tak dlatego, iż cały czas w trakcie wprowadzania w głąb tkanek igły, aplikowany jest płyn znieczulający. Płyn tworzy pewnego rodzaju osłonę na czubku igły – tzw. płaszcz anemizacyjny. Oznacza to, iż do tkanek dociera najpierw środek znieczulający, a dopiero potem, do znieczulonych już tkanek, zbliża się igła. W efekcie igła porusza się w znieczulonych już tkankach i dlatego Pacjent nie odczuwa jej obecności. Końcówki mają jeszcze jedną zaletę – absolutnie nie przypominają strzykawki. Szczególnie cieszy zestresowanych pacjentów, zwłaszcza dzieci, którym strzykawka najczęściej niezbyt dobrze się kojarzy.
lupyW codziennej pracy używamy lup pryzmatycznych firm Zeiss i Heine o dużym powiększeniu. Znaczną część zabiegów wykonujemy w powiększeniu, co ma ogromny wpływ na precyzję i dokładność naszej pracy, a tym samym jakość i trwałość wykonywanych przez nas zabiegów. Lupy Zeiss i Heine posiadają tor świetlny i charakteryzują się dużą jasnością, dzięki czemu oferują doskonałą jakość obrazu, co pozwala rozpoznać i odróżnić nawet najdrobniejszą strukturę. Duża głębia umożliwia precyzyjną orientację głębokości.
pilniki kanałowepilnik kanałowySystem narzędzi rotacyjnych K3 i PRO TAPER to najnowsza technologia endodontyczną, która pozwala na precyzyjne i sprawne opracowywanie systemu korzeniowego za pomocą pilników o niepowtarzalnym kształcie, budowie i elastyczności, które pozwalają na opracowanie bardziej zakrzywionych, wąskich kanałów. W połączeniu z nowatorskim rozwiązaniem PROGLIDER zapewniają skrócony czas preparacji, a ryzyko złamania jest w znacznym stopniu zmniejszone. Mało inwazyjne opracowanie kanałów przy użyciu systemu pilników niklowo-tytanowych pozwala na usprawnienie i przyspieszenie leczenia endodontycznego.

endometr raypex 6endometr raypex 5
Do pomiarów długości kanałów korzeniowych podczas leczenia kanałowego używamy endometry: Raypex 5 i 6 – ultranowoczesny endometr z kolorowym ekranem dotykowym i widokiem 3D. Badania potwierdzają, że najdokładniejszą metodą pozwalającą określić długość kanału korzeniowego jest metoda elektryczna. Najnowsze technologie wykorzystane w endometrze firmy VDW zapewniają uzyskanie precyzyjnych wyników pomiarów oraz wyjątkową wygodę użytkowania. Raypex® 6 jest następcą cieszącego się dużą popularnością i zaufaniem lekarzy modelu Raypex 5. Są to precyzyjne i ergonomiczne urządzenia do określania długości roboczej kanału, pozwala to na ograniczenie ilości wykonywanych zdjęć radiologicznych w czasie leczenia endodontyczego. Do opracowania kanałów używamy narzędzia niklowo – tytanowe i mikromotor endodontyczny ENDO IT firmy W&H. Jest to urządzenia, które poprawiają jakość leczenia kanałowego i komfort pacjenta poprzez usprawnienie tego procesu.

endomotor

Endomotor – silnik zaprojektowany dla większości systemów rotacyjnych NiTi. Bezpieczny, prosty w obsłudze.

  • – można stosować pilniki wszystkich znanych systemów do maszynowego opracowania kanałów
  • – zaprogramowany moment obrotowy i prędkość obrotowa dla każdego pilnika
  • – funkcja auto-stop-reverse-automatyczne zatrzymanie i włączenie obrotów wstecznych w chwili osiągnięcia granicznych wartości momentu obrotowego- użytkownik ma możliwość zmiany wartości momentu i prędkości obrotowej                                                                                                                              – sygnał dźwiękowy uruchamiany w chwili osiągnięcia granicznych wartości momentu obrotowego oraz przy obrotach wstecznych

sybron endo unitSystem B f i Obtura firmy Sybron Endo są to urządzenia pozwalające na szczelne, szybkie, perfekcyjne wypełnienie kanałów korzeniowych – trójwymiarowej przestrzeni (3D) – jest to warunek powodzenia leczenia kanałowego. Pierwsza faza wypełnienia polega na precyzyjnym wypełnieniu okolicy wierzchołkowej korzenia, druga polega na aplikacji gorącego materiału wypełniającego (gutaperki) i skondensowaniu całości. Ten skondensowany w systemie korzeniowym wypełniacz zapewnia ochronę zęba na długie lata.

vista scanJednym z podstawowych elementów prawidłowego leczenia stomatologicznego jest odpowiednia diagnostyka. W naszym Gabinecie posługujemy się najnowszym urządzeniem do wykonywania zdjęć rentgenowskich – MINI VISTA SCAN MINI EASY firmy DURR DENTAL. Skaner płytek daje na ekranie komputera w ciągu kilku sekund czytelny obraz diagnostyczny. Zastosowanie systemu radiowizjografii cyfrowej pozwala obniżyć dawkę promieniowania aż o 90%. Zdjęcie takie możemy kilkadziesiąt razy powiększyć, co pozwala dostrzec więcej szczegółów. Istnieje możliwość przetworzenia obrazu, zmiany jasności i kontrastu oraz wykonania pomiarów. Wszystkie wykonane zdjęcia są automatycznie zapisywane i archiwizowane. Skaner pamięciowych płyt obrazowych VistaScan Mini Easy sprawia, że diagnostyka zdjęć przez stomatologów jest jeszcze szybsza. Kompaktowe urządzenie jest nadzwyczaj łatwe w obsłudze i wymaga zaskakująco niewiele miejsca – dlatego można je bezproblemowo umieścić w każdym gabinecie.

piezosurgery

Surgysonic II to urządzenie ultradźwiękowe firmy Esacrom mające zastosowanie w wielu dziedzinach stomatologii. Piezochirurgia to innowacyjna technika, która znajduje szerokie zastosowanie w chirurgii jamy ustnej. Jest uzupełnieniem tradycyjnej terapii, a niekiedy zastępuje konwencjonalne techniki chirurgiczne. Korzyści ze stosowania wynikają z jej dużej dokładności, możliwości oszczędzania tkanek i selektywnego działania na kość bez uszkodzenia tkanek miękkich i nerwów. Oprogramowanie urządzenia i specjalistyczne końcówki pozwalają na pracę w:
– implantologii (podniesienie dna zatoki, preparowanie łoża kostnego pod implant,
rozszczepianie wyrostka, lateralizacja nerwu);
– chirurgii stomatologicznej (np. ekstrakcje, pobieranie bloku kostnego i wiórów kostnych, osteotomia, osteoplatyka, osteodystrakcja);
– chirurgii szczękowo-twarzowej;
– paradontologii;
– mikrochirurgii endodontycznej (wsteczne opracowanie kanału przy zabiegach resekcji wierzchołka korzenia);
– chirurgii ortodontycznej (zabiegi kortykotomii – uwalniania zębów zatrzymanych celem przyspieszenia leczenia
ortodontycznego).
Zalety stosowania techniki ultradźwiękowej w chirurgii: cięcie kości bez ryzyka nekrozy kości – lepsze efekty gojenia,
• ochrona tkanek miękkich, nerwu, śluzówki zatoki dzięki selektywnemu cięciu,
• znakomita widocznośd podczas zabiegu, pole zabiegowe wolne od krwawienia,
• poszerzone możliwości augmentacji,
• duża przewidywalnośd zabiegu – satysfakcja pacjenta.
Piezochirurgia pozwala na atraumatyczne wykonanie i skrócenie zbiegu.

fizjodyspenserFizjodyspenser NOUVAG MD 20 szwajcarskiej firmy NOUVAG to doskonałe urządzenie zapewniające maksymalną precyzję i bezpieczeństwo wielu zabiegów chirurgicznych. Fizjodyspenser ma szczególne zastosowanie podczas zabiegów na tkankach twardych, wymagających małych obrotów i jednoczesnego chłodzenia solą fizjologiczną. W czasie zabiegów implantologicznych służy do przygotowania podłoża pod implant, może być również stosowany do gwintowania łoża i wprowadzania implantów. Fizjodyspenser ma zastosowanie nie tylko do implantologii, ale także do resekcji wierzchołka korzenia, osteotomii oraz do modelowania i wygładzania kości. Jest także niezastąpiony podczas procedur usuwania zębów mądrości.

wirówkaprobówki prfPRF – fibryna bogatopłytkowa jest niezbędna dla szybszego i lepszego gojenia po zabiegach chirurgicznych. Fibryna bogatopłytkowa stymuluje gojenie oraz wzrost kości i tkanek miękkich poprzez sieć fibrynową podobną do naturalnie wytworzonej. Powolne uwalnianie czynników wzrostu (VEGF – vascular endothelial growth factor; PDGF – platelet derived growth factor; TGF beta – transforming growth factor), trombospondynę 1 i leukocytów. Obecność tych białek w znaczący sposób przyspiesza gojenie, zwłaszcza w krytycznej fazie pierwszych dni po zabiegu. Użycie PRF szczególnie wskazane jest w zabiegach: sinus lift, przeszczepy tkanek i kości, po usunięciu zęba, wspomaganie gojenia ran. Sposób przygotowania jest prosty i polega na pobraniu krwi żylnej od pacjenta, bezpośrednio przed lub w trakcie zabiegu, z której przy użyciu wirówki otrzymuje się PRF.

skaler ultradźwiękowyUrządzenia ultradźwiękowe firm EMS i Satelec wraz z odpowiednimi końcówkami służą do ultradźwiękowego w udrażniania kanałów i usuwania złamanych instrumentów w endodoncji , do mikrochirurgii endodontycznej i wstecznego opracowania wierzchołka korzenia zęba podczas zabiegu resekcji, oczyszczania zębów z kamienia nad- i poddziąsłowego.

piaskarkaPiaskarki firm EMS i NSK są to urządzenia, które służą do dokładnego, profesjonalnego oczyszczania zębów z wszelkich osadów, szczególnie z trudno dostępnych powierzchni. Zabieg piaskowania polega na usunięciu osadu i przebarwień powstałych od kawy, herbaty, palenia tytoniu przy zastosowaniu mieszanki proszku glicynowego i wody pod dużym ciśnieniem. Piaskowanie to zabieg bezpieczny, przeciwwskazany jedynie w przypadku ostrych stanów zapalnych dziąseł. Nowością jest piaskarka poddziąsłowa dedykowana do oczyszczania i polerowania korzeni zębów i implantów w okolicy poddziąsłowej. Jest to szczególny rodzaj piaskarki, która wykorzystuje cząstki proszku glicynowego o wielkości 20 μ.
kamera-wewnatzrustnaKamera wewnątrzustna niemieckiej firmy Durr Dental jest wspaniałym narzędziem w komunikacji między lekarzem lub higienistką stomatologiczną, a Pacjentem. Daje możliwość pokazania Pacjentowi tego co widzi Lekarz, a tym samym angażuje Pacjenta w proces świadomego współdecydowania o podejmowanym leczeniu. Urządzenie to umożliwia wizualizację i prezentację na żywo zabiegów przeprowadzanych w obrębie jamy ustnej. Jest to urządzenie optyczne, dzięki któremu Lekarz i Pacjent mogą oglądad w dużym powiększeniu na ekranie monitora stan zębów i dziąseł. Zainteresowany Pacjent może obserwować pracę Lekarza oraz porównywać dzięki zdjęciom stan zębów przed i po leczeniu. Kamera pozwala Lekarzowi, także dojrzeć to co nie zawsze jest widoczne w lusterku stomatologicznym, dzięki czemu staje się jednym z najlepszych sposobów wykrywania ubytków na powierzchni stycznych zębów. Nasze unity stomatologiczne wyposażone są w system multimedialny z kamerą wewnątrzustną i zewnątrzustną oraz ekran przy fotelu pozwala to na pełną dokumentację i wizualną informację dla pacjenta.

pentamixPentamix XP to automatyczny mieszalnik do mas wyciskowych. Urządzenie to dozuje i miksuje masy wyciskowe dając jednorodną i pozbawioną pęcherzyków powietrza masę. Doskonałe parametry masy wyciskowej maja wpływ na jakość pobranego wycisku, a tym samym jakość i dokładność wykonywanych prac protetycznych np. koron czy mostów.

las kit sinuslift zewnętrzny

Zabieg podniesienia błony śluzowej dna zatoki szczękowej metodą zamkniętą:
Specjalny zestaw narzędzi chirurgicznych CAS-Kit firmy Hiossen w kasecie służy do podnoszenia błony śluzowej dna zatoki metodą zamkniętą z natychmiastową implantacją (inaczej sinus lift), celem przygotowania do leczenia implantologicznego dla osób, u których zbyt nisko położone dno zatoki szczękowej uniemożliwia prawidłowe wprowadzenie implantów.

Zobacz film: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=mELexZTWrWo

Zabieg podniesienia błony śluzowej dna zatoki szczękowej metodą otwartą:
cas kit - sinuslift wewnętrznyZestaw narzędzi chirurgicznych LAS-KIT firmy Hiossen w kasecie służący do wykonania rozległego zabiegu podniesienia dna zatoki szczękowej metodą otwartą. Zabieg ten znacznie poszerza możliwości zastosowania implantów u Pacjentów z niewystarczającą ilością kości w odcinkach bocznych szczęki (bardzo częsta sytuacja). Pozwala uniknąd noszenia protez ruchomych – “wyjmowanych”. Zregenerowana kośd jest doskonałym “podparciem” dla
implantów, co umożliwia zastosowanie naturalnie wyglądających koron i mostów. Pacjent ma wrażenie “własnych” zębów.

Zobacz film: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=eR8xZRusE64

periotest

To innowacyjne urządzenie daje możliwośd badania stabilności zębów i implantów u Pacjenta. Urządzenie to umożliwia obiektywną ocenę przebiegu leczenia implantoprotetycznego – ocena stabilności implantów, jak i diagnostykę zębów własnych Pacjenta – ocena ruchomości zębów.

separator kościUrządzenie służące do odzyskiwania wiórów kostnych Pacjenta i ponownego ich użycia podczas zabiegów chirurgicznych.

zestaw do pobierania blków kostnychzestaw do stabilizacji bloków kostnychW skład tych kaset wchodzą zestawy narzędzi chirurgicznych służące do pobierania, przenoszenia i stabilizacji bloków kostnych przy zabiegach sterowanej regeneracji kości w przypadku dużych defektów kostnych.

zestaw do rozszczepiania wyrostkaJest to specjalny zestaw narzędzi chirurgicznych – spreaderów („gwintowników”), do minimalnie inwazyjnego poszerzania wyrostka zębodołowego kości w trakcie wykonywania zabiegów implantacji i do kondensacji kości – w wypadku implantacji w kości miękkiej. Zestaw umożliwia bezpieczne i kontrolowane rozszczepienie wyrostka zębodołowego na szerokość. Dzięki temu zestawowi możliwe jest natychmiastowe wprowadzenie implantu w wąskim wyrostku lub miękkiej kości.

zestaw do kondensacji kościzeswat do kondensacji kości 2Specjalny zestaw narzędzi chirurgicznych (gwintowników), ułatwia zabieg podniesienia dna zatoki i stabilizację implantu w stosunkowo miękkiej kości. Prosta procedura zagęszczenia kości umożliwia uzyskanie zadowalającej stabilizacji pierwotnej implantu, co umożliwia skrócenie procedury implantoprotetycznej i zwiększa szanse na wydłużenie czasu użytkowania odbudowy implaimplantoprotetycznej.

defibrylatordefibrylator 2
Defibrylator Lifepak jest to urządzenie elektryczne półautomatyczne wspomagające prowadzenie działań ratujących życie w sytuacji nagłego, bezpośredniego zagrożenia życia np. zatrzymania krążenia podczas przeprowadzanych zabiegów u Pacjentów z problemami krążeniowymi.
Zestaw reanimacyjny jest to zestaw w skład którego wchodzi butla tlenowa do podawania tlenu oraz zestaw rurek ustno-gardłowych, maseczek, rurek i masek krtaniowych, pulsoksymetru, systemu wkłucia doszpikowego, systemu do szybkiej konikotomii, ciśnieniomierza automatycznego, worka AMBU oraz niezbędnych leków i płynów, które są bardzo pomocne i nieodzowne w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia pacjenta. Miło jest nam dodać, że jesteśmy jednym z nielicznych Gabinetów stomatologicznych w Lublinie, posiadającym tak specjalistyczny sprzęt ratunkowy. Nasi Pracownicy są przeszkoleni i zaznajomieni z zasadami jego używania.

aparatZestaw fotograficzny do archiwizacji etapów leczenia stomatologicznego. Składa się on ze specjalistycznego aparatu fotograficznego z obiektywem do zdjęć MAKRO i pierścieniowej lampy błyskowej. Umożliwia on planowanie leczenia, pokazanie Pacjentowi jego poszczególnych etapów, a także porównanie stanu wyjściowego i końcowego.