Nasza Praktyka wyposażona jest w pomieszczenie do właściwego przygotowywania narzędzi stomatologicznych poprzez ich dezynfekcję i sterylizację. Proces dezynfekcji narzędzi przeprowadzany jest z użyciem specjalistycznych płynów przeznaczonych do dezynfekcji narzędzi stomatologicznych.
Zastosowanie wysokiej klasy myjki ultradźwiękowej (Elmasonic S30H) oraz termodezynfektora tzn. myjni (Hydrim C51 WD) gwarantuje dokładne oczyszczenie narzędzi ze wszelkich zanieczyszczeń, zarówno biologicznych, jak i pozostałości materiałów używanych w praktyce lekarskiej.
Umyte, termicznie zdezynfekowane i wysuszone narzędzia w myjni są poddane procesowi sterylizacji. Przed właściwą sterylizacją narzędzia są pakowane, a następnie sterylizowane w nowoczesnym autoklawie Lisa MB 17. Każda końcówka służąca do pracy w jamie ustnej pacjenta po umyciu przechodzi proces konserwacji w urządzeniu Assistina, a następnie sterylizację w specjalistycznym autoklawie DAC UNIVERSAL.
Każdy proces sterylizacji przeprowadzany jest w celu zniszczenia form wegetatywnych bakterii i grzybów i kontrolowany jest wskaźnikami potwierdzającymi skuteczność sterylizacji; wszystko po to, by każdy Pacjent czuł się bezpiecznie.
Nasz Gabinet wyposażony jest w najwyższej jakości cyfrowe unity stomatologiczne Chirana Diplomat, DC 350 umożliwiające precyzyjne sterowanie i programowanie pracy instrumentów. Dają one także możliwość pracy w pozycji leżącej pacjenta, co znacznie wpływa na obniżenie stresu i poprawia komfort Pacjenta podczas zabiegu. Pneumatyczna konsola, sterowanie fotelem zlokalizowane w trzech róznych miejscach umożliwia ustawienie pacjenta w dowolnej pozycji i poprawia ergonomię pracy Lekarzy i Personelu.
Do pomiarów długości kanałów korzeniowych podczas leczenia kanałowego używamy endometry: Raypex 5 i 6 – ultranowoczesny endometr z kolorowym ekranem dotykowym i widokiem 3D. Badania potwierdzają, że najdokładniejszą metodą pozwalającą określić długość kanału korzeniowego jest metoda elektryczna. Najnowsze technologie wykorzystane w endometrze firmy VDW zapewniają uzyskanie precyzyjnych wyników pomiarów oraz wyjątkową wygodę użytkowania. Raypex® 6 jest następcą cieszącego się dużą popularnością i zaufaniem lekarzy modelu Raypex 5. Są to precyzyjne i ergonomiczne urządzenia do określania długości roboczej kanału, pozwala to na ograniczenie ilości wykonywanych zdjęć radiologicznych w czasie leczenia endodontyczego. Do opracowania kanałów używamy narzędzia niklowo – tytanowe i mikromotor endodontyczny ENDO IT firmy W&H. Jest to urządzenia, które poprawiają jakość leczenia kanałowego i komfort pacjenta poprzez usprawnienie tego procesu.
Endomotor – silnik zaprojektowany dla większości systemów rotacyjnych NiTi. Bezpieczny, prosty w obsłudze.
- – można stosować pilniki wszystkich znanych systemów do maszynowego opracowania kanałów
- – zaprogramowany moment obrotowy i prędkość obrotowa dla każdego pilnika
- – funkcja auto-stop-reverse-automatyczne zatrzymanie i włączenie obrotów wstecznych w chwili osiągnięcia granicznych wartości momentu obrotowego- użytkownik ma możliwość zmiany wartości momentu i prędkości obrotowej – sygnał dźwiękowy uruchamiany w chwili osiągnięcia granicznych wartości momentu obrotowego oraz przy obrotach wstecznych
System B f i Obtura firmy Sybron Endo są to urządzenia pozwalające na szczelne, szybkie, perfekcyjne wypełnienie kanałów korzeniowych – trójwymiarowej przestrzeni (3D) – jest to warunek powodzenia leczenia kanałowego. Pierwsza faza wypełnienia polega na precyzyjnym wypełnieniu okolicy wierzchołkowej korzenia, druga polega na aplikacji gorącego materiału wypełniającego (gutaperki) i skondensowaniu całości. Ten skondensowany w systemie korzeniowym wypełniacz zapewnia ochronę zęba na długie lata.
Surgysonic II to urządzenie ultradźwiękowe firmy Esacrom mające zastosowanie w wielu dziedzinach stomatologii. Piezochirurgia to innowacyjna technika, która znajduje szerokie zastosowanie w chirurgii jamy ustnej. Jest uzupełnieniem tradycyjnej terapii, a niekiedy zastępuje konwencjonalne techniki chirurgiczne. Korzyści ze stosowania wynikają z jej dużej dokładności, możliwości oszczędzania tkanek i selektywnego działania na kość bez uszkodzenia tkanek miękkich i nerwów. Oprogramowanie urządzenia i specjalistyczne końcówki pozwalają na pracę w:
– implantologii (podniesienie dna zatoki, preparowanie łoża kostnego pod implant,
rozszczepianie wyrostka, lateralizacja nerwu);
– chirurgii stomatologicznej (np. ekstrakcje, pobieranie bloku kostnego i wiórów kostnych, osteotomia, osteoplatyka, osteodystrakcja);
– chirurgii szczękowo-twarzowej;
– paradontologii;
– mikrochirurgii endodontycznej (wsteczne opracowanie kanału przy zabiegach resekcji wierzchołka korzenia);
– chirurgii ortodontycznej (zabiegi kortykotomii – uwalniania zębów zatrzymanych celem przyspieszenia leczenia
ortodontycznego).
Zalety stosowania techniki ultradźwiękowej w chirurgii: cięcie kości bez ryzyka nekrozy kości – lepsze efekty gojenia,
• ochrona tkanek miękkich, nerwu, śluzówki zatoki dzięki selektywnemu cięciu,
• znakomita widocznośd podczas zabiegu, pole zabiegowe wolne od krwawienia,
• poszerzone możliwości augmentacji,
• duża przewidywalnośd zabiegu – satysfakcja pacjenta.
Piezochirurgia pozwala na atraumatyczne wykonanie i skrócenie zbiegu.
Fizjodyspenser NOUVAG MD 20 szwajcarskiej firmy NOUVAG to doskonałe urządzenie zapewniające maksymalną precyzję i bezpieczeństwo wielu zabiegów chirurgicznych. Fizjodyspenser ma szczególne zastosowanie podczas zabiegów na tkankach twardych, wymagających małych obrotów i jednoczesnego chłodzenia solą fizjologiczną. W czasie zabiegów implantologicznych służy do przygotowania podłoża pod implant, może być również stosowany do gwintowania łoża i wprowadzania implantów. Fizjodyspenser ma zastosowanie nie tylko do implantologii, ale także do resekcji wierzchołka korzenia, osteotomii oraz do modelowania i wygładzania kości. Jest także niezastąpiony podczas procedur usuwania zębów mądrości.
Urządzenia ultradźwiękowe firm EMS i Satelec wraz z odpowiednimi końcówkami służą do ultradźwiękowego w udrażniania kanałów i usuwania złamanych instrumentów w endodoncji , do mikrochirurgii endodontycznej i wstecznego opracowania wierzchołka korzenia zęba podczas zabiegu resekcji, oczyszczania zębów z kamienia nad- i poddziąsłowego.
Pentamix XP to automatyczny mieszalnik do mas wyciskowych. Urządzenie to dozuje i miksuje masy wyciskowe dając jednorodną i pozbawioną pęcherzyków powietrza masę. Doskonałe parametry masy wyciskowej maja wpływ na jakość pobranego wycisku, a tym samym jakość i dokładność wykonywanych prac protetycznych np. koron czy mostów.
Zabieg podniesienia błony śluzowej dna zatoki szczękowej metodą zamkniętą:
Specjalny zestaw narzędzi chirurgicznych CAS-Kit firmy Hiossen w kasecie służy do podnoszenia błony śluzowej dna zatoki metodą zamkniętą z natychmiastową implantacją (inaczej sinus lift), celem przygotowania do leczenia implantologicznego dla osób, u których zbyt nisko położone dno zatoki szczękowej uniemożliwia prawidłowe wprowadzenie implantów.
Zobacz film: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=mELexZTWrWo
Zabieg podniesienia błony śluzowej dna zatoki szczękowej metodą otwartą:
Zestaw narzędzi chirurgicznych LAS-KIT firmy Hiossen w kasecie służący do wykonania rozległego zabiegu podniesienia dna zatoki szczękowej metodą otwartą. Zabieg ten znacznie poszerza możliwości zastosowania implantów u Pacjentów z niewystarczającą ilością kości w odcinkach bocznych szczęki (bardzo częsta sytuacja). Pozwala uniknąd noszenia protez ruchomych – “wyjmowanych”. Zregenerowana kośd jest doskonałym “podparciem” dla
implantów, co umożliwia zastosowanie naturalnie wyglądających koron i mostów. Pacjent ma wrażenie “własnych” zębów.
Zobacz film: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=eR8xZRusE64
To innowacyjne urządzenie daje możliwośd badania stabilności zębów i implantów u Pacjenta. Urządzenie to umożliwia obiektywną ocenę przebiegu leczenia implantoprotetycznego – ocena stabilności implantów, jak i diagnostykę zębów własnych Pacjenta – ocena ruchomości zębów.
Urządzenie służące do odzyskiwania wiórów kostnych Pacjenta i ponownego ich użycia podczas zabiegów chirurgicznych.
W skład tych kaset wchodzą zestawy narzędzi chirurgicznych służące do pobierania, przenoszenia i stabilizacji bloków kostnych przy zabiegach sterowanej regeneracji kości w przypadku dużych defektów kostnych.
Jest to specjalny zestaw narzędzi chirurgicznych – spreaderów („gwintowników”), do minimalnie inwazyjnego poszerzania wyrostka zębodołowego kości w trakcie wykonywania zabiegów implantacji i do kondensacji kości – w wypadku implantacji w kości miękkiej. Zestaw umożliwia bezpieczne i kontrolowane rozszczepienie wyrostka zębodołowego na szerokość. Dzięki temu zestawowi możliwe jest natychmiastowe wprowadzenie implantu w wąskim wyrostku lub miękkiej kości.
Specjalny zestaw narzędzi chirurgicznych (gwintowników), ułatwia zabieg podniesienia dna zatoki i stabilizację implantu w stosunkowo miękkiej kości. Prosta procedura zagęszczenia kości umożliwia uzyskanie zadowalającej stabilizacji pierwotnej implantu, co umożliwia skrócenie procedury implantoprotetycznej i zwiększa szanse na wydłużenie czasu użytkowania odbudowy implaimplantoprotetycznej.
Defibrylator Lifepak jest to urządzenie elektryczne półautomatyczne wspomagające prowadzenie działań ratujących życie w sytuacji nagłego, bezpośredniego zagrożenia życia np. zatrzymania krążenia podczas przeprowadzanych zabiegów u Pacjentów z problemami krążeniowymi.
Zestaw reanimacyjny jest to zestaw w skład którego wchodzi butla tlenowa do podawania tlenu oraz zestaw rurek ustno-gardłowych, maseczek, rurek i masek krtaniowych, pulsoksymetru, systemu wkłucia doszpikowego, systemu do szybkiej konikotomii, ciśnieniomierza automatycznego, worka AMBU oraz niezbędnych leków i płynów, które są bardzo pomocne i nieodzowne w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia pacjenta. Miło jest nam dodać, że jesteśmy jednym z nielicznych Gabinetów stomatologicznych w Lublinie, posiadającym tak specjalistyczny sprzęt ratunkowy. Nasi Pracownicy są przeszkoleni i zaznajomieni z zasadami jego używania.
Zestaw fotograficzny do archiwizacji etapów leczenia stomatologicznego. Składa się on ze specjalistycznego aparatu fotograficznego z obiektywem do zdjęć MAKRO i pierścieniowej lampy błyskowej. Umożliwia on planowanie leczenia, pokazanie Pacjentowi jego poszczególnych etapów, a także porównanie stanu wyjściowego i końcowego.