Jest to dział stomatologii zajmujący się odbudową tkanek zęba utraconych na skutek próchnicy, urazów itp. Chcemy by ząb po leczeniu zachowawczym jak najmniej odbiegał w swoim kształcie i właściwościach od ideału, czyli zęba w pełni zdrowego. Rozwiążemy każdy problem opierając się na:
1. Doskonałych materiałach do wypełnień:
Kompozytowych
Światłoutwardzalne kompozyty nanofilowe i kompozyty z domieszką ceramiki o znakomitych właściwościach estetycznych i wyjątkowej trwałości. Dają efekt naturalnego zęba.Glassjonomerowych (wydzielają fluor) i glassjonomerowych modyfikowanych żywicą
Te materiały sprawdzają się w najcięższych warunkach tzn. ubytki poddziąsłowe, miejsca o utrudnionym dostępie itp. Stosujemy tylko glassjonomery w kapsułkach gdzie proporcje składników do wymieszania są z góry ustalone przez producenta. Daje to najlepszą jakość użytego materiału.Kompomerowych
Stosowane w ograniczonym zakresie. Głównie do ubytków przyszyjkowych oraz do zębów mlecznych. To coś pośredniego pomiędzy kompozytami a glassjonomerami.
2. Najnowocześniejszej infrastruktury technicznej m.in. unit, lampa, RVG – radiowizjografię (rentgen cyfrowy)
3. Własnych systematycznie podnoszonych kwalifikacjach
W celu odbudowy zęba stosujemy również najtrwalsze w chwili obecnej (trwalsze od kompozytów i glassjonomerów) wypełnienia do ubytków wielopowierzchniowych typu: INLAY,ONLAY. Są to wypełnienia wykonywane poza jamą ustną pacjenta w laboratorium protetycznym. Wypełnienia te najczęściej wykonujemy z ceramiki, ponieważ są i estetyczne i trwałe. Można użyć też w tym celu materiału kompozytowego lub, jeśli kosmetyka jest mniej istotna stopów złota. W chwili obecnej jest to bardzo polecana metoda odbudowy zęba.